شرایط بازپسگیری محصولات:

با توجه به مقررات بهداشتی امکان بازپسگیری محصولات آرایشی،بهداشتی و مراقبتی تنها در شرایطی وجود دارد که این محصولات دارای پلم باشند و پلم آنها باز نشده باشد. اگر انصراف از خرید شما به دلایل سلیقه‌ای باشد، هزینه‌ی بازگشت کالا با شما (مشتری) میباشد.

نحوه‌ی مرجوعی کالا:

برای بازگرداندن کالا لازم است ابتدا موضوع را به امور مشتریان بیوتی بلازا اطلاع دهید. برای تماس یکی از این دو روش را انتخاب کنید: 1- با شماره 02634267384 با امور مشتریان تماس بگیرید 2- در اکانت کاربری خود، در بخش خریدهای من وارد شده و به امور مشتریان خانومی ایمیل ارسال نمایید. در ایمیل، درخواست خود را به همراه شماره فاکتور و علت بازگشت کالا ارسال بفرمایید تا امور مشتریان درخواست شما را بررسی کرده و طی یک روز کاری با شما تماس بگیرند. در این تماس، ممکن است از شما خواسته شود از محصول یا بسته خود که قصد بازگرداندن آن را دارید عکس ارسال نمایید و کمی تأمل نمایید تا مشکل شما بررسی شود. در صورت تأیید مرجوعی کالا، زمان و روش بازگرداندن آن با شما هماهنگ می شود. بعد از تأیید و هماهنگی برای بازگرداندن کالا، لطفا مشخصات خود شامل شماره فاکتور، شماره همراه و نام خود را به همراه محصول از روش های اعلام شده توسط امور مشتریان برای ما ارسال کنید.

نحوه‌ی تسویه حساب کالای بازگردانده شده:

برای بازگرداندن کالا، ابتدا روش بازگرداندن کالا را با امور مشتریان بیوتی بلازا هماهنگ نمایید. در بازگشت کالا باید قبض پست به همراه کالا ارسال شده و یا در اولین فرصت تصویر آن از طریق ایمیل یا تلگرام برای بخش امور مشتریان بیوتی بلازا فرستاده شود. توجه کنید در صورتی که کالا بدون هماهنگی باز گردانده شود، هزینه های بازگرداندن کالا به عهده مشتری خواهد بود.